Lis 13 2014

Czakra Krzyżowa, Sakralna

czakra krzyżowaCzakra sakralna zawiaduje naszym życiem emocjonalnym, seksualnym, jest naszym potencjałem twórczym i skupiskiem energii twórczej, jest zalążkiem kreacji, jest w najwyższym wymiarze świętym miejscem tworzenia, tu rodzi się nowe życie. Czakrę drugą często określa się mianem czakry kreacji, tu można poczuć potencjał wypływający z naszych egzaltowanych emocji, które w postaci energii przepływają przez nas i mogą być wykorzystane do realizacji. Tutaj też ujawnia się radość życia, radość z bycia tu i tworzenia- radość z odczuwania przyjemności- nie tylko fizycznej, ale także duchowej. W tym centrum energetycznym poczujesz też jakość emocji i różnych odcieni miłości do płci przeciwnej. W drugim ośrodku łączy się męskie i żeńskie tworząc wspólnie nowe życie, to potencjał dający olbrzymie możliwości, to jakość tworzenia zależna od nasycenia miłością… To już sacrum.

Poprzez drugą czakrę można niestety w dzisiejszych czasach zobaczyć olbrzymie nadużycia jakie niesie ze sobą wypaczone wykorzystanie energii seksualnej, energii wymiany miłości i kreacji. Energia seksualna jest dziś często wykorzystywana, marnotrawiona, bezmyślnie zużywana, bez jakichkolwiek wyższych uczuć. Zamiast wywoływać piękne stany i wznosić nas na wyższe pułapy, niejako obciąża nas swoją ciężkością i lepkością, a nieraz wywołuje szkodę. Z tej energii łatwo i najczęściej korzystają różnego rodzaju byty żerujące na ludziach. Dlatego to właśnie tej świętej sfery kreacji, tworzenia życia tu na ziemi powinniśmy szczególnie strzec i bronić jej, naszą czystością, czystymi uczciwymi emocjami, miłością i szczerością, odpowiedzialnością za skutki naszych kreacji. Niestety dziś ta sfera jest w większości zdominowana przez rożnego rodzaju lęki związane ze stwarzaniem i urzeczywistnianiem, sprowadzaniem życia. Lęk przed własną mocą i skutkiem tego co możemy sprowadzić, naprawdę stworzyć przeraża naszą podświadomość. Każdy rodzic nosi w sobie podświadomy lęk o swoje dzieci, o ich przyszłość, a ciężar odpowiedzialności niemalże go przygniata- jeśli nie świadomy to zawsze tkwi gdzieś w podświadomości towarzysząc nam już do końca życia. Czakra sakralna jest tajemniczą bramą do świata niematerialnego- świata zalążków istnienia, kreacji. To także ośrodek łączący nas z naszymi przodkami, linią rodową.

Czakra druga w to w końcu jedna z największych lekcji życia, tutaj na jednym końcu masz czystą prymitywna energię seksualną a na drugim duchową jakość miłości, wspólnoty tworzenia, radości stwarzania z miłości, przyjmowania i dawania miłości. Cóż może być większym wyrazem miłości niż zrodzenie istoty doskonałej z dwóch miłujących się potencjałów, jaki większy dar mogą sobie dać? Czakra druga jest tak niepojęta w swym potencjale i mocy, w swojej roli, że z pewnością niewielu pojmuje jej znaczenie… Ja na pewno nie oddałam tu jej całkowitego wymiaru. Dlatego zachęcam cię podróżniku do duchowej wędrówki w głąb czakry sakralnej- czakry miłości-miłości świętej, która życie tworzy. Wydaje mi się, że ten kto ma drugą czakrę wibrującą w najpiękniejszej jakości ma stały kontakt z żywa Łaską, ze świętym tabernakulum. Tu możesz poczuć przedsmak tego czym my jesteśmy i po co tu jesteśmy.

Magdalena

Brak komentarzy