Sty 04 2014

VI – Kochankowie

kochankowieTo karta Miłości. Mówi o poszukiwaniu drugiej połowy, o potrzebie miłości, o tym jednym jedynym. Kochankowie mówią też o wyborach jakich musimy dokonać, o nowej drodze życia, zaślubinach a także zdradzie, trzecich osobach w związku.
W pozycji prostej Kochankowie często oznaczają wybór, którego trzeba dokonać, pokazują więcej niż jedna partnerkę, partnera, lub w zależności od sąsiedztwa innych kart, mogą pokazywać zdradę.
W talii breugel’a dosłownie widać dwie kobiety-każda z innymi atutami, i mężczyznę który nie wie jeszcze co jemu bardziej pasuje, dajmy na to czy dobra zona gospodyni –domowa i ciepło domowego ogniska czy może ponętna uwodzicielka. W mona lisie, ten sam aspekt jest ujęty w troszkę inny sposób- ukazuje mężczyzn z darami idącymi do wybranki serca… A ona jeszcze się nie ukazała, jeszcze nie zdecydowała. W tarocie zakonu złotego brzasku, widać wyraźnie aspekt kochanków, gdzie (w tym przypadku kobieta) druga połowa musi zostać zdobyta, trzeba o nią zawalczyć, wyzwolić ja z więzów- czasem takie więzy mogą oznaczać inny związek, bądź rodzinę…

W pozycji odwróconej, Kochankowie pokazują jedność, decyzję, ukazanie się wybranki. W pozycji odwróconej Kochankowie dają poczucie jedności, stabilności, odnalezienia tej jednej, np. partnerki, pracy, czy wybranie właściwej pasującej do Ciebie najbardziej na teraz propozycji.

Brak komentarzy